18 ile 45 Yaş Arasındaki Suriyeli Erkekler ülkeleri için savaşsın.

  • Suriyeli erkekler, ülkeleri paramparça olmuşken, mülteci sıfatıyla Türkiye ve Lübnan başta olmak üzere, birçok ülkeye kaçarak canlarını kurtarmaya çalışmışlar, dolayısıyla vatanlarını sahipsiz bırakmışlardır. Bu, vatana ihanettir. Oluşan boşluktan faydalanan dış güçler, çeşitli motif ve çıkarlar doğrultusunda, Suriye'de savaşmak suretiyle, ülkeyi işgal etmişlerdir. Sivil halk; çocuklar, kadınlar, yaşlılar, kronik hastalar, engelliler, bu çıkar kavgası esnasında kullanılan ağır silahlar, yapılan bombardımanlar, topçu atışları altında ezilmektedir. Savaşın ne kadar süreceği ve ülkeye daha ne kadar zarar vereceği meçhuldür.
    Bu durumda, askerlik yaşındaki Suriyeli erkekler, başka ülkelerde dilenci ve mülteci konumunda yaşamak yerine, belli bir temel askeri eğitim aldıktan sonra, vatanlarına gönderilmeli ve belli askeri operasyonlar ve harekatlar kapsamında kendi vatanları için mücadeleye katılmaları sağlanmalıdır. Bu askeri temel eğitim, Genelkurmay Başkanlığımız önderliğinde, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde, özellikle Türkiye'nin güneyinde, Suriye sınırına yakın, bu iş için ayrılan kışlalarda veya ayrıca kurulacak merkezlerde rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Türkiye, mültecilere harcayacağı bütçenin bir kısmını, bu askerlerin eğitim, donatım ve lojistik desteklerine harcamalıdır. Bu askerlerin tedavi ve diğer masrafları, mültecilerin Avrupa'ya gelmesinden endişe duyan AB ülkelerince, AB fonlarıyla karşılanmalıdır.
    Kendi ülkelerinin bağımsızlığına katkı sağlayan bu Suriyeli "askerler", Afganistan'da olduğu gibi, yeni kurulacak Suriye Cumhuriyeti'nin ordusunu ve polis teşkilatını oluşturacak, gelecekte eğitmen sıfatıyla yeni nesil askerler ve polisler yetiştireceklerdir.
    Kamuoyuna ve Genelkurmay Başkanlığımıza saygılarımla arz ederim devamını okuyun
  • mecbur değiliz hiç bir şeye vergi vermeyecekler bizim paramızı kaldırıp kesip onlara verecelekler onlarda spor salonlarında keyif çatacak kafelerde keyif çatacak varmı böyle adalet yardım edelim dedikte getir içimize sok bedavadan bize sunmadığın imkanları onlara sun mu dedik suriyelilerden resmen vatandaşı nefret ettirdiler.
  • bu konuda çok doluyum ayrıca bizim askerlerimiz suriyede işid le çatışıp şehit olurken onların burada keyif çatması kanıma dokunuyor arkadaş ülkesini satan adamın bize hayrı olmaz demekki bugün bu ülkede batsa başka ülkeye kaçmaya çalışacak kendi canının nefsinin derdinde bu şeref yoksunları. 18 yaşından büyük erkekleri bi kere kabul etmeyeceksin defolup gidip çatışsınlar karı gibi buraya kaçacaklarına.
  • Onu bunu bırakında @tameraktas yazın aqua cluplarda, denizlerde, beachler de müzik eşliğinde dans eden bu ahlaksız vatan hainleri yüzünden bizim ana kuzularımız suriyede savaşıp şehit oluyorlar. Bunlar neden savaşmıyorda bizim evlatlarımız bunlar için savaşıyor.?