Kurallar

Sorgulayan Tartışma Platformu Kuralları

1-) PKK - IRK tartışmasına sebebiyet verecek başlıklar açmak yasaktır. Açılan başlıklar silinecek, gönderi sahipleri uyarılacak, dinlemezlerse hesabı engellenecektir.

2-) Dini değerleri aşağılayan paylaşımlar yapmak yasaktır.

3-) Web sitemizin teması sorgulama ve fikir yürütme üzerinedir.Kurallar çerçevesinde her türlü tartışma başlığı açabilirsiniz.

4-) Küfür - hakaret yasaktır. Üyeleri, belli bir kesmi hedef alan küfürler silinecek, küfür eden üyelerin hesabı engellenecektir.

5-) Extrem iddialarda bulunduğunuzda kaynağı paylaşmanız gerekmektedir. Paylaşımınıza kaynak gösteremezseniz paylaşım silinir.

6-) Belli bir ırkı, bireyi, ülkeyi yada topluluğu hedef alan nefret söylemleri yasaktır.

7-) Troll ve mizahi başlıklar açmak yasaktır. glasses ifade simgesi Homofobi, transfobi, seksit paylaşımlar yasaktır.

9-) Erotik ve şiddet içerikli materyaller paylaşımlar yasaktır.

10-) Reklam içerikli paylaşım yapmak yasaktır, uyarılmadan silinecektir.

11-) Başlıklara ciddiyetsiz, alaycı yorumlar atarsanız yorumlarınız silinir ve uyarı alırsınız. Tekrarı halinde hesabınız engellenecektir.

12-) İfşa durumu içeren paylaşımlar yapmak yasaktır. ( O memesini açtı, şu telefon numarası, şu kişi bana küfür etti v.b. )

13-) Web sitemizin yoğun olmadığı gece ve sabah saatlerinde tartışma başlığı haricinde başlıklar açabilirsiniz. ( Film önerileri, sohbet başlıkları v.s. ) Ancak web sitemizin yoğun olmaya başladığı saatlerde yönetici inisiyatifine bağlı olarak başlığınız yoruma kapatılabilir.

Websitemiz ile ilgili öneri & şikayetlerinizi info@sorgulayan.org adresine mail gönderebilir ya da web sitemiz üzerinde ki iletişim formunu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.


Websitemizde açılan her gönderiden gönderi sahibi sorumludur. Rahatsız olduğunuz gönderileri yöneticiye bildirerek destek alabilirsiniz.